تمام سوالات سوالات بدون پاسخ سوال بپرسید

من می خواهم ورودی در فرم چک کنم و اگر ورودی از بارکد خوان بود می خواهم هر جای فرم بود روی یک textbox خاصی فوکاس شود آیا کسی می دوند از چه طریق میتوان این کار را کرد (می خواهم برنامه نوع ورودی یعنی از بارکد خوان است یا از صفحه کلید را تشخیص بدهد و بعد تصمیم بگیرد.)

دوست عزیر شما از چه سکویی برای توسعه استفاده می کنید؟ اگر اینکه شما از WPF ،WinForms یا ASP.NET استفاده می کنید مشخص باشد، دوستان راحت تر می توانند جواب شما را با استفاده از امکانات قابل استفاده برای شما بدهند. ممنون

(03 مارس '12, 11:02) mostafa

سلام من از winform استفاده می کنم

(04 مارس '12, 20:12) pasargadweb
2 پاسخ

دوست عزیر به نظر می آید که پاسخ به این سوال طولانی باشد و نیاز به کد نمونه هم داشته باشد. در واقع برای ارائه پاسخ کامل به این پرسش باید مقاله ای جداگانه نوشته شود. اما الان مجالی برای این کار نداشتم پس کدی نوشته شد تا بتواند کارتان را راه بیاندازد که به پیوست این کد ارائه می شود.

بصورت خلاصه باید عرض کنم همانطور که می دانید معمولاً دستگاه های بارکد خوان به این صورت عمل می کنند که صفحه کلید را شبیه سازی می کنند و عدد مربوط به کد کالا را بسرعت در TextBox ی که تمرکز در آن جا باشد، وارد می کنند. این کار در واقع شبیه سازی صفحه کلید است.

یکی از مشکلاتی که استفاده از این روش می تواند برای کاربر داشته باشد این است که کاربر حتماً باید focus را به TextBox مربوط به کد کالا ببرد و سپس اقدام به خواندن بارکد بوسیله دستگاه کند. یکی از روش هایی که می تواند کاربر را در این زمینه راحت کند این است که به طریقی با خواندن بارکد رویدادی در سیستم ایجاد شود و هیچ نیازی به تغییر focus بصورت دستی برای کاربر نباشد.

کدی که در این سوال ارائه شده است این کار را انجام می دهد. اما باید در اسرع وقت مقاله ای در این مورد نوشته شود و dll هایی که فعلاً باینری داده شده است را با در اختیار گذاری کد منبع بصورت کامل شرح دهیم. اما تا آن زمان می توان از همین dll ها استفاده کرد.

لازم به ذکر است که بعضی از بارکد خوان ها بهمراه درایورها و net component. هایی عرضه می شوند که این کار در آنها انجام شده است و می توانند با خوانده شدن بارکد رویدادهایی ایجاد کنند و برنامه ساز می تواند براحتی و با استفاده از آنها این کار را انجام دهد. بنابراین این مطلب و کد نمونه ارائه شده در مورد بارکد خوان هایی کاربرد خواهد داشت که چنین وضعیتی را ندارند.

ضمناً برای آزمایش درست کد نمونه ارائه شده حتماً مشخصه سخت افزاری دستگاه را در کد اصلاح فرمایید.

کد نمونه ای که در بالا ارائه شده است 64 بیتی است و دوستانی که تمایل به استفاده از نسخه 32 بیتی دارند، تنها لازم است تا از این dll استفاده کنند.

البته این پاسخ با استفاده از WinForms داده شده ولی از دوستان اگر کسی مایل به استفاده از این کد نمونه در WPF است، بفرمایید تا آن را برای این کار تغییر داده و در اختیار قرار دهم. ممنون

(03 مارس '12, 11:05) mostafa
1

با سلام و تشکر از بابت راهنمایی فقط یک مشکلی که داشتم این است که وقتی برنامه را می خواهم اجرا کنم این خطا را می دهد Could not load file or assembly 'Hamcodi.QA.Barcode.Interop, Version=1.0.4445.1258, Culture=neutral, PublicKeyToken=null' or one of its dependencies. An attempt was made to load a program with an incorrect format.

(04 مارس '12, 20:21) pasargadweb

دوست عزیز اون نسخه از dll که در بالا عرضه شده 64 بیتی است. برای حل مشکل از نسخه 32 بیتی که الان اضافه کردم، استفاده کنید. ان شاء الله، مشکل تون حل بشه و من وقت کنم اون مقاله رو بنویسم.

(04 مارس '12, 21:00) mostafa

با سلام اضافه کردم اما بازم همان خطا را می دهد اگر این مشکلم را حل شود خیلی بهم کمک کردید....

(04 مارس '12, 23:24) pasargadweb

راستی بارکد خوان که من می خواهم استفاده کنم دیتا لاجیک DATALOGIC Quick Scan لیزری است اگه component یا چیزی که بتواند کمکم کند معرفی کنید ممنون می شوم.

(05 مارس '12, 00:09) pasargadweb

فقط همین قدر میدونم که باید از کلاس Input.InputDevice استفاده کنی.
اینم لینک مربوطه روی MSDN.

بروز رسانی:
یک پروژه که فکر کنم به درد شما میخوره. در این لینک

البته به نظر می آید که در این پاسخ فرض شده است که سوال برای توسعه با استفاده از WPF باشد.

(03 مارس '12, 11:03) mostafa
toggle previewآموزش زبان برنامه نویسی C#
آموزش jquery
آموزش برنامه نویسی
آموزش طراحی وبسایت
آموزش مدیریت وبسایت
آموزش جاوا Java
آموزش پایتون Python
آموزش سی شارپ C#‎
آموزش HTML و CSS
آموزش JavaScript جاوااسکریپت
آموزش jQuery جی کوئری
آموزش ساخت ربات تلگرام
آموزش برنامه‌نویسی PHP
آموزش برنامه‌نویسی اندروید
● آموزش‌های رایگان

سوالات مرتبط

راهنمای استفاده از ویرایشگر
 • *ایتالیک*‌ یا __ایتالیک__
 • **ضخیم** یا __ضخیم__
 • آدرس:[متن](http://url.com/ "عنوان")
 • عکس?![alt متن](/path/img.jpg "عنوان")
 • لیست عددی: 1. Foo 2. Bar
 • برای رفتن به خط بعد، هر جا مایلید که خط جدید شروع شود دو کاراکتر فاصله (space) قرار دهید
 • تگ‌های ساده HTML هم پشتیبانی می‌شوند

تگها:
 • ×209
 • ×32
 • پرسیده شده: 02 مارس '12, 02:31
 • بازدید: 9,713 بار
 • آخرین بروزرسانی: 10 مارس '12, 23:01

این سوال را دنبال کنیدتوسط ایمیل: ایمیل شما (باید معتبر باشد, هرگز به دیگران نمایش داده نمیشود):

هنگامی که شما به سیستم وارد شوید،قادر خواهید بود برای بروز رسانی ها مشترک شوید.


توسط RSS:

پاسخها

پاسخها و نظرها