تمام سوالات سوالات بدون پاسخ سوال بپرسید
تفاوت این فروم ها با فروم های معمولی در این است که این فروم ها بمنظور یافتن پاسخ سوالات کاربران طراحی و ایجاد شده اند. فروم های معمولی بیشتر مکانی برای بحث و مطرح کردن عقاید و نظرات کاربران می باشند و اساسا برای این منظور طراحی شده اند.
با تمرکز ویژه بر روی سوالات و ها پاسخ فروم همکدی یافتن پاسخ های مناسب برای سوالات و نیز طرح سوالات جدید را توسط کاربران بدون هیچ مشکلی تضمین می نماید.
ابتدا قوانین مربوط به پرسیدن سوال و ارائعه جواب را در این صفحه مطالعه فرمائیید.
سپس از بالای صفحه بر روی سوال بپرسید کلیک نمایید و در ویرایشگر متنی که در صفحه مشاهده میکنید اقدام به پرسیدن سوال کنید
ابتدا یک عنوان مناسب و شفاف برای سوال خود انتخاب کنید.
سپس متن سوال را وارد نمایید و چند تگ(برچسب) مناسب برای سوال خود وارد نمایید.
سوال خود را ارسال نمایید.
کاربران دیگر بلافاصله قادر به مشاهده سوال شما خواهند بود و میتوانند به آن پاسخ دهند و اگر سوال شما واضح نبود برای سوالتان نظر بنویسند.
شما میتوانید سوال خود را ویرایش و اصلاح کنید،به پاسخهای ارائه شده رای مثبت یا منفی دهید و یا یک پاسخ که نقش بیشتری در راهنمایی شما داشته است را به عنوان پاسخ صحیح تایید نمایید تا کاربران دیگر متوجه شوند که سوال شما یک پاسخ صحیح دریافت کرده است.
بدلیل اینکه این فروم با هدف توسعه دانش برنامه نویسی و ارتقاء هرچه بیشتر سطح دانش برنامه نویسان داخل کشور طراحی و پیاده سازی شده است، سوالاتی که مطرح می شود باید مرتبط با حوزه های مختلف برنامه نویسی و توسعه نرم افزار باشد.
لطفا قبل از طرح سوال جدید حتما در فروم جستجوی کافی را بمنظور یافتن پرسش مشابه انجام دهید تا از مطرح شدن سوالات تکراری جلوگیری شود.شما می توانید با استفاده از تگ ها، عنوان و محتوای سوالات جستجوی دلخواه خود را انجام دهید.
سوالاتی که مرتبط با موضوع و هدف ایجاد این فروم نمی باشند را نباید طرح نمود. همچنین باید از طرح سوالاتی که به نوعی موضوعی و یا مباحثه ای هستند خود داری کرد.
فروم همکدی یک فروم پرسش و پاسخ می باشد نه مکانی برای بحث و مجادله بین اعضا.بنابراین در پاسخ های خود تنها به ارائه جوابی مناسب برای سوال مورد نظر بپردازید.
ایمیل های اطلاع رسانی پل ارتباطی بین فروم و کاربران می باشند که وقوع رخداد هایی نظیر :
  • ارائه شدن پاسخی برای سوال کاربران
  • نوشته شدن نظری در مورد سوالات کاربران
  • پرسش ، پاسخ و نوشتن شدن نظری در یکی از زمینه های مورد علاقه کاربران
را به آنها اطلاع می دهند.
موفقیت یک فروم بستگی به میزان مشارکت کاربران آن دارد و کاربران زمانی تشویق به مشارکت در یک فروم می شوند که از وقوع رخداد های مورد علاقه شان با خبر شوند.
اگر شما یکی از اعضای همکدی هستید می توانید ایملیل خود را از اینجا فعال نماید و چنانچه هنوز ثبت نام نکرده اید می توانید نسبت به ایجاد حساب جدید اقدام نمایید.
در یک کلمه می توان چنین پاسخ داد : شما. فروم همکدی توسط کاربران آن مدیریت می شود. در این فروم سیستم امتیاز دهی خاصی پیاده سازی شده است که به کاربران امکان می دهد بتدریج حقوقی را جهت اعمال امور مدیریتی کسب کنند.
امتیاز در واقع دادن رای اعتماد به شما برای مدیریت و همکاری در سایت است. شما میتوانید با فعالیت مفید در سایت امتیاز کسب کنید،مواردی که موجب به کسب امتیاز شما میشوند را میتوانید در قسمت مدالها مشاهده نمایید.
شما همیشه میتوانید به راحتی با کلیک بر روی "ویرایش" سوال و جوابهای خود را ویرایش نمایید.
اگر امتیاز شما بالا باشد،شما حتی اجازه ویرایش سوال و جوابهای دیگر کاربران را نیز دارید،این امکان باعث میشود که سوال و جوابهای صحیح و مفید تری داشته باشیم و تا حد زیادی در راهنمایی کاربران برای رسیدن به پاسخ مورد نظر خود کمک کنیم.
اگر شما با مطلبی خلاف قوانین سایت برخورد کردید،میتوانید با استفاده از "گزارش" به ما اطلاع دهید.