در حال ارتباط با سرور...
لطفا نظرات و پيشنهادات خود را بمنظور ارتقاء کيفي هرچه بيشتر سايت با ما در ميان بگذاريد.

ویدیوها مقالات کتاب ها اخبار پرسش و پاسخ
برنامه‌های رومیزی مبتنی بر وب زبان های برنامه سازی پایگاه داده سیستم عامل شبکه 
تاریخ : 1391-4-3 08:32:49

 

تکنولوژی Windows Presentation Foundation یا همان WPF در آخرین نسخه خود یعنی WPF 4.0 قابلیت ها و امکانات بسیاری را از قبیل پشته رندرکردن متن،  پالایش گرافیک و انیمیشن، به توسعه دهندگان برنامه های مبتنی بر .NET ارائه کرد.در نسخه 4.5 نیز با تمرکزی خاص بر روی افزایش پایداری و بهبود کارایی برنامه ها کار را ادامه داده و قابلیت هایی جدید و نوظوهرانه ای را در حوزه هایی تخصصی عرضه کرده است.Pete Brown در TechEd 2012 این قابلیت های جدید را برای شما معرفی می کند.

در WPF 4.5 کنترول ریبون دیگر بعنوان یکی از اعضای اصلی WPF در نظر گرفته شده است و بدون نیاز به دانلود مجزای آن قابل دسترس می باشد. پشتیبانی از کلمات کلیدی async/await برای ابزار های Windows بهمراه داخل کردن آنها به WPF 4.5 نیز ادامه می یابد.

در زمینه انقیاد داده نیز پیشرفت هایی صورت گرفته است.در این نسخه انقیاد داده طوری مدیریت می شود که توسعه دهندگان بتوانند وقفه هایی (delay) را ایجاد نمایند تا مشخص سازند چه موقع بروز رسانی ها باید انجام گیرد.این قابلیت بار سیستم را کاهش می دهد چراکه دیگر نیازی نیست UI تمامی تغییراتی که کاربر اعمال می کند را نگهداری نماید. برای مثال بدون مقداری دهی یک تاخیر، حرکت دادن یک لغزنده (slider) بسرعت باعث تولید اطلاعات بروز رسانی (update notification) می شود که این امر منجر به افزایش بار برنامه و سنگین شدن آن و در نهایت اختلال در پاسخ دهی UI می گردد.

مدیریت الگوی رویداد های سست (weak events) با معرفی WeakEventManager بسیار آسانتر از گذشته شده است.این الگو زمانی استفاده می شود که گوش دهنده (listener) نمی داند چه موقع گرداننده رویداد را رها کند(unhook). WeakEventManager برای بسیاری از مواقع مناسب و کار آمد است، با این حال توسعه دهندگان می توانند با توجه به نیاز های خود آن را شخصی سازی نمایند.

دسترسی به ریسمان (tread) بمنظور استفاده در مجموعه های همگام (Synchronized Collection) نیز بهبود پیدا کرده است.استفاده از قفل اجازه می دهد یک مجموعه بوسیله هر ریسمانی بتواند بروز شود. در نسخه های پیشین تنها همان ریسمانی که مجموعه را ایجاد کرده است می تواند آن را ویرایش و بروز رسانی کند.

بعنوان آخرین قابلیت باید بگوییم که پشتیبانی از مجازی سازی (virtualization) در WPF 4.5 امکان دانه دانه کردن (granularity) بهتر باز خورد های کنترول هایی که اسکرول می شوند را به توسعه دندگان می دهد.این امکان باعث می شود واحد های اسکرول با توجه به شرایط مشخص شوند (pixels/items) که در نتیجه منجر به افزایش دقت بازخور کاربر می گردد.کش کردن نیز در WPF 4.5 قابل پیکربندی می باشد، به این ترتیب  دیگر نیازی نیست UI تمامی آیتم ها را قبل از فراهم کردن پاسخ بارگذاری کند.

برنامه هایی که از PWF 4.5 استفاده می کنند پشتیبانی زمان اجرا را برای سیستم عامل های Windows 7/8 و Windows Server 2008 R2/2012 خواهند داشت.توسعه این برنامه ها نیز نیاز به ویژوال استدیوی 2012 دارند که بر روی یکی از این پلت فرم ها اجرا گردد.

 

منبع infoQ


hamedkh
5.8 k