در حال ارتباط با سرور...
لطفا نظرات و پيشنهادات خود را بمنظور ارتقاء کيفي هرچه بيشتر سايت با ما در ميان بگذاريد.

ویدیوها مقالات کتاب ها اخبار پرسش و پاسخ
برنامه‌های رومیزی مبتنی بر وب زبان های برنامه سازی پایگاه داده سیستم عامل شبکه 
تاریخ : 1391-3-31 08:23:24

 Spring را برای آندروید 1.0 توسط SpringSource  به بازار عرضه کرد.Spring برای آندروید افزونه (extention) ایست از Spring Framework  که کار توسعه برنامه های بومی (native) آندروید را برای برنامه نویسان آسان می کند.قابلیت ها و امکاناتی که در این نسخه به چشم می خورد پشتیبانی از REST Client(RestTemplate) و OAuth(Spring Social) می باشند.

 

اولین قابلیتی که Spring برای Android 1.0 ارائه می دهد REST Client است.با بهره بردن از RestTemplate شما دیگر قادر خواهید بود در برنامه های بومی Android خود از سرویس های مبتنی بر REST استفاده نمایید.بر اساس پیشنهادات کمپانی گوکل، RestTemplate برای اندروید 2.3+ از کتابخانه های سرویس گیرنده J2SE HTTP و برای اندروید 2.2 و پایین تر از HttpClient استفاده می کند.همچنین باید گفت در این نسخه از تبدیل کننده های HTTP گوناگون، استفاده از Jackson یا Gson برای  جمع آوری کردن JSON (JSON Marshaling) و نیز Android ROME برای جمع آوری RSS/Atom (RSS/Atom Marshaling) پشتیبانی می شود. علاوه بر این موارد RestTemplate از فشرده سازی gzip نیز استفاده می کند.در ادامه نمونه ای از نحوه استفاده از RestTemplate را با یکدیگر خواهیم دید.این مثال واژه “SpringSourc” را در گوگل جستجو می کند.

 

String url = "https://ajax.googleapis.com/ajax/services/search/web?v=1.0&q={query}";
RestTemplate restTemplate = new RestTemplate();
restTemplate.getMessageConverters().add(new StringHttpMessageConverter());
String result = restTemplate.getForObject(url, String.class, "SpringSource");

دومین ویژگی مهم Spring برای Android 1.0 پشتیبانی از Social Support می باشد.با این قابلیت شما قادر خواهید بود از Spring Social  در برنامه های آندروید خود استفاده کنید.این قابلیت شامل OAuth Client و پیاده سازی های وب سایت های معروف اجتماعی نظیر Twitter و Facebook می باشد.در این نسخه از OAuth 1.x  و 2.0 پشتیبانی می شود.همچنین این نسخه شامل مخزن SQLite و نیز رمز گزاری Spring Security سازگار با Android می باشد.

 

برنامه نویسانی که با Spring Framework آشنایی دارند بطور طبیعی انتظار دارندDependency Injection  بعنوان بخشی از Spring برای اندروید وجود داشته باشند. اما باید گفت بر اساس روشی که اندروید برای مدیریت و اجرای چرخه حیات برنامه ها بکار می برد،که همان =استفاده از Intent هاست، روش پیاده سازی Dependency Injection محدود می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه Dependency Injection در آندروید، لطفا کدنویسی تمیز در برنامه های آندروید را مطالعه فرمایید.

 

برای اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید راهنمای استفاده از Spring برای Android را مطالعه فرمایید.مثال هایی از آن نیز بر روی سایت GitHub قرار داده شده است که می توانید از آنها نیز استفاده نمایید.برای شروع می توانید نسخه منتشر شده آن را دانلود کرده و یا وابستگی های Maven را اضافه کنید.

 

<dependency>
	<groupId>org.springframework.android</groupId>
	<artifactId>spring-android-rest-template</artifactId>
	<version>1.0.0.RELEASE</version>
</dependency>

<dependency>
	<groupId>org.springframework.android</groupId>
	<artifactId>spring-android-auth</artifactId>
	<version>${spring-android-version}</version>
</dependency>

برای استفاده از ظرفیت ها و توانایی های مدیریت وابستگی Maven در برنامه های آندروید حتما توصیه می شود مدیریت وابستگی در Maven را ملاحظه مطالعه فرمائید.


hamedkh
5.8 k