در حال ارتباط با سرور...
لطفا نظرات و پيشنهادات خود را بمنظور ارتقاء کيفي هرچه بيشتر سايت با ما در ميان بگذاريد.

ویدیوها مقالات کتاب ها اخبار پرسش و پاسخ
برنامه‌های رومیزی مبتنی بر وب زبان های برنامه سازی پایگاه داده سیستم عامل شبکه 
بازیابی پایگاه داده (database recovery)

در این مقاله آموزشی که یکی دیگر از سری مقالات آموزشی اصول و مبانی پایگاه داده پیشرفته می باشد، قصد داریم به یکی دیگر از مقوله های مهم در طراحی سیستم های مدیریت پایگاه داده (DBMS) یعنی مبحث بازیابی (recovery) بپردازیم.

ادامه مطلب ... نظرات : 0
hamedkh
5.8 k     1     18     72
اندیس ها (indices) در پایگاه داده

با افزایش حجم بانک های اطلاعاتی دسترسی سریع به داده های مطلوب به یک معضل تبدیل می شود. بهمین دلیل نیاز به مکانیزم هایی برای بازیابی سریع داده ها احساس می شود. یکی از این مکانیزم ها اندیس گذاری (indexing) است که در این مفاله قصد داریم به ان بپردازیم.

ادامه مطلب ... نظرات : 1
hamedkh
5.8 k     1     18     72
تراکنش ها در پایگاه داده

در این مقاله آموزشی قصد داریم به یکی از مهمترین و اساسی ترین مفاهیم تعریف شده در پایگاه داده بنام تراکنش ها بپردازیم. مواردی که در این مقاله آموزشی آورده شده است بر گرفته شده از مطالب مطرح شده در کلاس درس پایگاه داده پیشرفته دکتر نقیب زاده می باشد.

ادامه مطلب ... نظرات : 4
hamedkh
5.8 k     1     18     72
اندیس گذاری تمام متن (full text indexing) در sql server

استفاده از اندیس های کلاستری و غیر کلاستری معمولا رایج ترین شیوه اندیس گذاری در sql server می باشند که توسط B-tree پیاده سازی می شوند. اینگونه اندیس ها را می توان بر روی بسیاری از ستون های جداول تعریف نمود و بدین ترتیب سرعت و کارایی جستجو ها و پاسخ به پرس و جو ها را بهبود بخشید. البته باید توجه داشت که ...

ادامه مطلب ... نظرات : 0
hamedkh
5.8 k     1     18     72
اعتبار سنجی داده در Entity Framework

در این مقاله انتخابی که از وب سایت Code First برای شما عزیزان انتخاب شده است قصد داریم شما را با نحوه اعتبار سنجی داده ها در Entity Framework آشنا نماییم.

ادامه مطلب ... نظرات : 0
hamedkh
5.8 k     1     18     72
استفاده از Stored Procedure ها در Entity Framework

در این ویدئوی آموزشی که یکی دیگر از قسمت های مجموعه آموزشی Entity Framework می باشد، شما عزیزان با نحوه استفاده از Stored Procedure های تعریف شده توسط خودتان برای انجام عملیات درج، حذف و ویرایش موجودیت ها در Entity Framework آشنا خواهید شد.

آشنایی با انواع Recovery Model در SQL Server

یکی از مهمترین کارهایی که یک مدیر پایگاه داده میتونه داشته باشه , داشتن یک طرح یا پلن برای پشتیبان گیری کارا و موثر از دادها با توجه به شرایط هست تا در مواقع بروز نقص فنی بتونه کمترین گمشدگی داده رو داشته باشه . در این مقاله نگاهی به Database Files و Database File group میاندازیم و سپس به انواع SQLServer Recovery Mode میپردازیم .

ادامه مطلب ... نظرات : 0
hamedkh
5.8 k     1     18     72
مدیریت خطا در SQL Server

مایکروسافت SQL Server 2005 را همراه با قابلیتهایی برای مدیریت خطا Stored Procedure و Script ها معرفی کرد . در این مقاله به بلاک Try – Catch در Transact- SQL میپردازیم که چگونه خطاها را مدیریت میکند .

ادامه مطلب ... نظرات : 0
hamedkh
5.8 k     1     18     72
آموزش زبان برنامه نویسی C#
آموزش jquery