در حال ارتباط با سرور...
لطفا نظرات و پيشنهادات خود را بمنظور ارتقاء کيفي هرچه بيشتر سايت با ما در ميان بگذاريد.

ویدیوها مقالات کتاب ها اخبار پرسش و پاسخ
برنامه‌های رومیزی مبتنی بر وب زبان های برنامه سازی پایگاه داده سیستم عامل شبکه 
کتاب معرفی کنید
توسط : bee دسته بندی : مبتنی بر وب تاریخ : 1391-1-3 18:02:21

Seam یک چارچوب کاری بسیار جالب و کاملاً کاربردی برای ساخت برنامه ها در سکوی Java EE است. قدرت برنامه های تولید شده با استفاده از این چارچوب و تمرکز آن بر سادگی، یکپارچگی آن با دیگر ابزارهای مورد استفاده، مقیاس پذیری و رواج در میان توسعه دهندگان عواملی هستند که در طراحی این چارچوب کاری مورد توجه قرار گرفته اند و این عوامل موجبات جذب هر توسعه دهنده ای به یک چارچوب کاری خواهد بود.

این کتاب یک دید عمقی به چارچوب کاری Seam از بالای دیوارهای RedHat JBoss به خواننده ارائه می دهد. پیچیدگی ها و کمبودهای JSF و استفاده از پایداری اشیاء برای استفاده در محیط وب مورد توجه قرار داده می شود. در ادامه کتاب به آسان سازی های ارائه شده در این چارچوب کاری برای استفاده از JSF و پایداری اشیاء بصورت یکپارچه سازی شده در کنار هم اشاره خواهد کرد. در این تنها به معرفی و استفاده صرف از annotation ها بسنده نشده است و نویسنده سعی بر تفهیم درست مفاهیم و موارد پشت پرده در این چارچوب دارد. بنابراین خواننده در انتهای خواندن این کتاب علاوه بر توانایی استفاده درست از امکانات این چارچوب کاری باید بتواند مفاهیم آنرا به دیگران هم آموزش دهد.

معمولاً بدون استفاده از این چارچوب کاری، توسعه دهنده باید زمان زیادی را صرف یکپارچه سازی دو فنآوری مختلف و جدا از هم JSF و Hibernate کند. اما این کتاب به خواننده می آموزد که چطور با استفاده از این چارچوب کاری (و فنآوری مورد استفاده در آن همچون پیکربندی در استثنائات، اعلانات [annotation]، برنامه سازی بعدگرا و ... ) چطور از این مسایل آزاد شود و تمرکز بیشتری بر منطق کسب و کاری برنامه ها داشته باشد و هزینه و زمان تولید را کاهش دهد.

در شروع یادگیری با استفاده از این کتاب و تا پایان گفتار دوم آن شما یک برنامه در سکوی Java EE خواهید داشت که تا پایان کتاب با استفاده از امکانات و ساده سازهایی که در چارچوب کاری Seam پیش بینی شده است، شاهد بازنویسی این برنامه و حذف لایه ها و پیکربندی های اضافی و پیچیده آن خواهید بود. استفاده از IoC خاصی که اصطلاحاً با نام Bijection شناخته می شود (که با یک پیاده سازی آزاد از Unified Expression Language (EL) فراهم شده) و ارتباط گمشده میان JSF، EJB3 و اجزای JavaBean را ایجاد کرده هم در دستور کار تغییرات در برنامه مذکور خواهد بود. در این کتاب شما شاهد استفاده از فنآوری های زیادی که شما قبلاً وقتی برای مطالعه آن پیدا نکرده بودید نیز خواهید بود. بعضی از این فنآوری ها مواردی همچون استفاده از فرآیندهای کسب و کاری و جریان صفحات Stateful با استفاده از jBPM، امنیت بر پایه قوانین مشخص (rule-based)، Ajax remoting، یکپارچه سازی با Spring خواهد بود. ضمناً مواردی همچون تولید PDF هم در دستور کار این چارچوب کاری گنجانده شده است.

 

فهرست مفاهیم مهم مورد اشاره در این کتاب به این ترتیب خواهد بود:

  • شروع کار با چارچوب کاری Seam با استفاده از ابزار seam-gen
  • شفاف سازی نحوه عمل داخلی bijection
  • توضیحات کاملی در مورد اعلانات مورد استفاده در چارچوب کاری Seam
  • پوشش موارد مربوط به استفاده از Seam در کنار Spring
  • بیان مواردی که به قدرتمندسازی برنامه های شما می انجامد
  • غواصی در عمقی بیشتر از آنچه در مستندات این چارچوب کاری آمده است

 

در مورد نویسنده:

Dan Allen یک توسعه دهنده قوی سیستم های Enterprise است. از آن جایی که Dan مربی با سابقه ای در زمینه آموزش توسعه این سیستم ها نیز به شمار می رود، سعی کرده تا نوشتن این کتاب ابزاری قوی برای یادگیری چارچوب کاری Seam در اختیار توسعه دهندگان برنامه قرار دهد. Dan بیشتر از هشت سال سابقه توسعه با استفاده از فنآوری های مبتنی بر جاوا همچون Seam, JSF, EJB3, Hibernate, Spring, Struts و چارچوب های کاری آزمایش نرم افزار (JUnit, TestNG)، JavaScript و DOM Scripting، CSS و قالب بندی صفحات، Maven 2، Ant، Groovy و فنآوری های از این دست دارد. Dan یک طرفدار سرسخت استفاده از سیست های بازمتن است و مدت های زیادی است که تنها از لینوکس استفاده می کند.

منبع

bee
1.3 k     1     14
نظرات
نظر داده نشده است